torsdag 22 mars 2018

Pod Smokvom - Čuti i (do)živjeti (22. 3. 2018.)



Vukovarska ulica 152. Osijek.. Iznad kafića BMW ulaz kroz dvorište i onda desno, pa druga vrata i stepenicama gore na kat..Sa bočne strane je parking za goste..  
Ekipice moja predraga i premila U Kristu Isusu, vi koji izbjegavate svjetovne i bablje priče, te se vježbate u pobožnosti (1 Timoteju 4:7) svjesni kako je pobožnost veliki dobitak budući da je zadovoljna sa onime što ima (1 Timoteju 6:6),
Ja vama želim jedno predivno jutro ovdje iz Osijeka, i to u Ljubavi Predivnog, Isusa Krista, i neka ste vi meni odmah ovako od ranog jutra puni milosti i mira po spoznaji Očeve bezgranične Ljubavi prema nama u Isusu Kristu (2 Petrova 1:2), oooooo volimo Te Isuse, Istina doista oslobađa!! (Ivan 8:31, 32)
 

Susreo se ja neki dan sa Milenkom iz Primoštena ovdje u Osijeku na Ljubav-nom sastanku, i tako mi na putu prema jednoj lijepoj slastičarni gdje se ne puši, i zaustavi nas jedan simpa mladi čovjek i tako sada on radi za udrugu djece sa cerebralnom paralizom te skuplja donacije nudeći jednu bojanku, ja odmah stao oduševljeno i dao mu potreban novac, uzeo bojanku, i onda krenuo ovako: '… ali da ne bi djeca tako samo sažaljenje dobila, evo tebi prilike da njihovim roditeljima ponudiš nešto puno bolje, a to je zdravlje po Isusu Kristu!', i krenem lijepo svjedočiti o službi iscjeljenja i čudesa, navedem mu neke situacije, poglavito onu iz Zagreba sa onim preuzimanjem za dijete sa cerebralnom, uručim mu Knjižicu gdje na zadnjoj stranici ima adresa od 'Sozo' stranice da može to pogledati i proslijediti roditeljiam … i ostavimo ga onako zaprepaštenog na cesti …
 

No, sinoć smo na Seminaru imali po planu novu pod-temu, 1 Ivanova 4:4, 'Zaštita od zla kroz Ljubav', a u temu sam ušao kroz jednu zgodu iz života Kenneth E. Hagina koju su neki već čuli … naime, u jednom trenutku života mu je stric trebao umrijeti, mamin brat, koji je bio bankar, i tako rodbina se sva uskomešala oko nasljedstva, a on načuo da misle prevariti njegovu mamu, a njezinu sestru … pa najprije brat otišao pričati sa njima, koji se skoro potukao jer ih nije mogao slušati, i sad kad nije uspio naći dogovor, ode Hagin … i tako dolazi on dolje, a strina bit će na vratima ga dočeka i drvlje i kamenje, i psovke i kletve, a on samo mirno stoji pred njom, ništa ne govori, osim iznutra: 'Jači je Onaj Koji je u meni nego ovaj koji je u njoj!', i tako je ponavljao sa smješkom, i slušao ju u miru, i odjednom ova promijeni priču, izraz na licu, počne se kajati na licu mjesta, padne na koljena, i počne ga preklinjati da se moli za nju grešnicu! :)

Eto, na kraju se to sve riješilo kako treba, i Isus je pobijedio … pa Hagin stalno naučava kako mi moramo razviti svjesnost o tome Tko je Onaj Koji je u nama, i koliko je On doista jak!! :)

 

Onda se lijepo pomolili i krenuli laganica u 3 predviđene Objave za sinoć, prva je stara Objava, ali toliko praktično važna i predivna, da bi je grehota bilo propustiti, ostale dvije su pak nove Objave, dakle:
Bertha Dudde, br. 6118, 24 Studeni 1954

DUH LJUBAVI ŠTITI PROTIV ISKUŠENJA
I BOŽJEG PROTIVNIKA...

Uvijek ostanite u duhu Ljubavi... Jedino onda ćete biti zaštićeni od snažnih napada neprijatelja, jer on bježi od Ljubavi, i on neće pristupiti osobi sa srcem punim Ljubavi. Međutim,
(znači ako ne ostanemo u Duhu Ljubavi, ovo slijedi):
 
  1. čim se samo sićušna iskrica neljubaznosti pojavi (u smislu: bude osjetila) u ljudskom srcu on može uklizati i pokušat će svim sredstvima za sebe napraviti više prostora (Efežanima 4:27).
  2. On će ga zavesti da postane nestrpljiv,
  3. da postane pravičan u svojim očima
  4. te ponosan
  5. kako bi u njemu ugušio Ljubav, kako bi onda imao potpunu slobodu učiniti ljudsko biće njemu podložnim.
 
(Ovaj zeleni dio je baš važan i dao sam si truda objasniti polako slijed zbivanja u duhu, kako protivnik uzima kontrolu i vlast nad čovjekom koji mu to na ovaj način, jer ne ostaje u Duhu Ljubavi, sam dozvoljava! :( ; rastavio sam vam 'etape puta' da vam bude lakše promišljati, a molim da obratite pažnju na ovaj dio i naravno da tako sagledate sebe i situacije u kojima ste u opasnosti da ovako podlijegnete njegovim podmuklostima!)

On neće nikada uspjeti gdje je Ljubav prisutna, jer ova mu ne nudi metu, ona sebe brani i ima snage odbiti ga... Ipak opet i iznova ljudsko biće se susreće sa situacijama u kojima on mora sebe dokazati budući se jedino može uzdići putem borbe ili pomaganja... I prema tome će morati nadvladati opoziciju, on će se morati prignuti do bespomoćne osobe i pomoći mu ustati, time će on morati prakticirati pomoćnu Ljubav prema bližnjemu... Ako to napravi, njegove će borbe postati slabije, budući će mu onda Ljubav u njemu dati snagu da sebe dokaže kako raste njegov otpor. Ipak ljudsko biće se mora pobrinuti da ne dopusti da se vatra Ljubavi ugasi... ako ne želi sebe izručiti kušaču koji je smjesta spreman pripomoći gaseći vatru Ljubavi u potpunosti... On je prepun lukavosti i lupeštva i majstor je u postavljanju stupica u koje vi naivno upadate ako svjetlo Ljubavi u vašim srcima ne gori tako blistavo da ga vi prepoznate bez obzira kako mudro on sebe zamaskira...

I zbog toga, ka vama jedino uvijek može biti upućivan poziv: Ostanite u duhu Ljubavi... jer onda ćete biti ujedinjeni sa Bogom i ne trebate se plašiti neprijatelja. I vi se također možete uspješno suočiti sa svakom kušnjom sa Ljubavlju... bez obzira na njezinu prirodu... Ako vas ljudi žele poniziti, ako vas žele isprovocirati da postanete nestrpljivi, ako vas pokušaju napraviti zavidnim... kušač je uvijek iza toga i vi ćete ga poraziti i otjerati ga ako ostanete u Ljubavi... Onda sve ovo neće imati učinak na vas, vi ćete jedino gledati na vaša bližnja ljudska bića kao na bolesne duše koje sebi dozvoljavaju biti iskorištene od strane suparnika za takve kušnje, i vi ćete im pristupiti sa Ljubavlju i povremeno im također prouzročiti da reflektiraju na to i zaustave njihove nepoštene riječi i akcije... Jer Ljubav je snaga i neće ostati neučinkovita gdje joj se ne odupire... Iz ovog razloga vi trebate primjerom ukazati život Ljubavi vašim bližnjim ljudskim bićima, što je često više uspješno nego riječi, koje nisu dokazane kroz akciju... Ostanite u Ljubavi i zapamtite da vi na taj način ostajete u Onome Koji je Sama Ljubav (1 Ivanova 4:16)... i da je Njegovo prisustvo osigurana zaštita protiv svih naleta neprijatelja vaših duša (1 Ivanova 4:4). AMEN
 
Ja bi rekao da nam je ovo jedna od najvažnijih Objava sve skupa što imamo, praktično mislim naravno, pa nju zabilježite za opetovano čitanje i dublje promišljanje …
 


Onda smo lijepo nastavili razvijati ovu temu, dakle smicalice protivnika, ili njegovo djelovanje prema nama da nam prouzroči pad, i kako se obraniti od toga:
Bertha Dudde, br. 2927, 16 Listopada 1943

PROTIVNIKOVO NAPASTVOVANJE I ORUŽJE ....

Nikada se ne smijete prepustiti silama zla, pošto vaša volja određuje njegovu vlast nad vama. Dok je ta volja okrenuta u pravcu Boga, vi ste sigurni od nasrtaja protivnika, i nećete biti toliko izloženi njegovom napastvovanju. No on samo vreba trenutke kad je ta volja slaba, kako bi na čovjeka zadobio utjecaj. Stoga bdijte i molite …. nikada se ne osjećajte toliko jaki da ga se ne trebate bojati, nego znajte da vas neprestano vreba i trudi se odvraćati vas od Boga. Jer on (protivnik) zna slabosti pojedinca i koristi ih, tako da je čovjek u opasnosti samo ako neprestano nije u (s)vezi s Bogom putem iskrene molitve i djelā Ljubavi.
 

(Ovdje sam ubacio krasan dio iz Objave 6206, što je stara Objava iz ovog poglavlja, gdje se opet ukazuje na njegove podmukle smicalice:

'Svakom čovjeku koji se trudi, Božji protivnik po putu postavlja prepreke, pošto život Ljubavi za njega predstavlja siguran gubitak duše... On će uvijek nastojati ugušiti Ljubav, uvijek će nastojati spriječiti da se plamen Ljubavi rasplamsa... I djelovati će na čovjeka time što će u prvi plan stavljati Ljubav prema sebi samome, dakle samoljublje, koje se uvijek kao sjenka postavlja ispred ispravne Ljubavi time je htijući zatamniti.
Snažna volja ne dozvoljava da dođe do ove sjenke, ali često je volja samo slaba, a time dakle i Ljubavna aktivnost čovjeka. I svako ograničavanje akcije Ljubavi, svaka bezvoljnost u pravcu djela Ljubavi djelo(vanje) je protivnika, na što vi ljudi trebate paziti i protiv čega se trebate boriti, težite li usponu. Morate znati da ste njime neprestano opkoljeni, da on zna sve trikove, da on ulazi gdje mu putem slabe volje u čovjekovom srcu biva otvorena i najmanja pukotina...' )


Gdje se vrši Ljubav, tamo protivnik nailazi na čvrst otpor, tamo je njegov trud uzaludan. Djela Ljubavi su najsigurnije sredstvo da ga se iz svoje blizine protjera. Čovjeka radinog u Ljubavi,  Božji protivnik ostavlja nesmetanog, pošto je ovaj putem djelovanja u Ljubavi tako duboko i usko spojen s Bogom da to lomi svu vlast protivnika. Jer Ljubav je Bog, a protiv Boga on se više ne može boriti sa uspjehom. Isto tako, volja ka dobrom je silno oružje protiv njega, a mlakost i tromost velika su opasnost, jer one predstavljaju slabost volje i Božjem protivniku dobre su prilike za nametanje svoje vlasti. On je odmah spreman stanje slabe volje pojačati, time što čovjeku predočava ugodnosti koje trebaju zarobiti njegova čula i odvraćati ga od onoga za čim jedino valja žudjeti …. a to je savez s Bogom  ….

On se trudi ometati dubinu i srdačnost molitve i zadobiti utjecaj na čovjekovo razmišljanje. Ako mu to uspije, čovjek se gubi u banalnostima (površnim stvarima), njegovo duhovno stremljenje postaje slabije, i njegova snaga za otpor popušta. Čovjek koji stremi Bogu opet će se sâm uspjeti probiti, no to je izgubljeno vrijeme koje je nenadoknadivo, jer svaki uspon je tegoban i stoga utoliko teži koliko niže čovjek potone. Stoga bdijte i molite, ne popuštajte u vašem stremljenju k Bogu, zazivajte Ga za Njegovu potporu, i tako zapriječite protivniku pristup k vama. Ostanite aktivni u Ljubavi, i time njegovim nastojanjima pružite otpor, tada ćete neprestano imati snage da ga odbijete i da se uklonite njegovom utjecaju.  AMEN 
 
I na kraju ova Objava, gdje stalno ponavlja 3 načina putem kojih bi mi trebali, i morali, prebivati u Očevom prisustvu, ako ćemo biti sigurno zaštićeni od nasrtaja protivnika, a to su:
 
  1. Stalno razmišljati o Njemu, znači o Isusu,
  2. iskreno iz srca moliti, znači u Duhu i u Istini,
  3. te neprestano vršiti djela Ljubavi!

Te dijelove sam vam požutio!
Bertha Dudde, br. 7329, 8 Prosinac 1959

BOŽJE PRISUSTVO ŠTITI OD PROTIVNIKA...

Samo je jedno nužno… da se ne odvojite od Mene. Sve dok ostajete povezani sa Mnom u mislima, kroz djelovanje u Ljubavi ili svesrdnu molitvu, vi ste također zaštićeni od svih napada neprijatelja vaših duša. Ali, čim olabavite vezu sa Mnom, on je na vašoj strani i onda ga često nije lako iznova odgurnuti, jer ste slabi bez Mene. Stoga, od samog početka ne dozvolite ovoj slabosti da zavlada, uvijek ostanite povezani sa Mnom i moći ćete ga odbiti u bilo koje vrijeme, jer se vi za to služite Mojom snagom, koja vas protječe, čim ste priključeni Meni, tako da ste Moji kroz vašu volju.

Vrlo često Sam vam ovo govorio, ali uvijek iznova dospijevate u opasnost da ponovo propadnete njemu, jer ne obraćate pažnju na Moje upozorenje i barem malo dalje se uklanjate od Mene, budući da puštate da u vama rastu svjetovne misli ili popuštate u duhovnom nastojanju, ako više razmatrate svoj zemaljski život nego duhovni…

(Opet smicalice đavla, pa uočite!)

Uvijek morate ostati u Mojoj blizini, ili također, vi Me morate stalno privlačiti sebi kroz vaše misli i djelovanje, trebate živjeti u Ljubavi… jer tada Sam Ja uvijek s vama… ili uspostaviti vezu sa Mnom u molitvi, koja vas onda također sigurno štiti od svakog približavanja neprijatelja. U Mom prisustvu vas on neće tlačiti, on vam se ne može približiti, sve dok Ja hodam pored vas… Vi se morate uvijek iznova zadržati pred činjenicom da vam nije dana bolja zaštita pred njim, od Mene Osobno, od Moje prisutnosti, o kojoj vi sami odlučujete. Ja vam želim biti prisutan u svakom trenutku, više ne želim otići od vas, ali vi također trebate imati ovu želju za Mojim prisustvom, jer jedino se tada mogu zadržati, no, protiv vaše volje Ja Se ne mogu kod vas nastaniti, ako ste vi ravnodušni prema ovom Mom prisustvu... Jedino vaša vlastita želja vam osigurava Moju prisutnost, a ova želja se uvijek ispoljava u Ljubavnom djelovanju ili u dubokoj molitvi ili razmišljanju o Meni. Ali, ako ste tako duboko povezani sa Mnom, onda se ne trebate ničega bojati, ni duhovnih ni zemaljskih tlačenja, jer nad svim ovim Sam Ja Gospodar, a Ja uistinu štitim Moju djecu, koja Mi žele pripadati i koja prianjaju uz Mene u svojoj Ljubavi i svojoj želji za Mojom blizinom. On će vas međutim uvijek iznova nastojati skrenuti, ali sve dok Mene nosite u srcu, ono je zatvoreno za njega i on ne nalazi nikakav pristup, i tako vas opet ostavlja i čeka slijedeću priliku. Zbog toga morate biti budni i uvijek se jedino Mene držati, ne smijete Me ispustiti iz vaših misli, trebate se uvijek vježbati u djelima Ljubavi, morate Mi često gore poslati molitvu u Duhu i u Istini… Jedino uvijek trebate održavati povezanost sa Mnom, i onda ćete uistinu moći voditi lakši zemaljski život, jer Moj protivnik neće pronaći ni jedno mjesto napada, i više vas neće moći tlačiti, jer mu uvijek i svugdje u susret izlazim Ja Osobno, a on Mi izmiče kao „Svjetlu od vječnosti“, s kojim se on ne želi suočiti, jer Me ne želi priznati kao svog Gospoda(ra)… Ali, Ja  ostajem Gospod(ar) također i nad njim, i uistinu ću vas zaštititi od njega, samo ako vi uvijek želite ostati u Mojoj blizini, ako vi želite biti Moji sada, uvijek i zauvijek.  AMEN
 
Pa eto, zabilježite onda i ove tri važne upute da možete sebe tijekom dana preispitati po tom pitanju i onda bolje zaštititi!! :)

Ostali sve skupa mislim oko 1h i 40 minuta, i taman završili … svi zadovoljni vidjeh …

Danas ćemo, zadnjeg dana, onda nastaviti ovu temu … i naravno imamo molitve za potrebite i blagoslov za sve … volimo Te Isuse!
 


U drugom dijelu smo imali molitvu i blagoslov za one koji neće moći doći danas, i onda na kraju lijepo ostali u druženju u Ljubavi do kraja … ja se pričao sa jednom novom mladom ženom, katolkinjom, koja na preporuku došla, kao istinski tražitelj, preispituje kvalitetu klasične crkve, kako i valja, i tako me pitala pitanja ja odgovorio, Stjepan joj na kraju posvjedočio o tome kako se on molio da provjeri da li je ovo Čista Istina ili nije, i ispratili je uz zagrljaje i Knjižicu br. 15!! :)

Eto Ekipice moja predraga i preslatka, odoh sad ja lijepo dalje odgovarati na neke zaostale mailove, a vi meni ostanite baš zdravog tijela, tako da možete juriti skupa sa Riječju i proslavljati je (2 Solunjanima 3:1), baš kao što vam je duša dobro, a Isus će vas po ovom Putu bogato opskrbiti sa svime (3 Ivanova 2 + 2 Korinćanima 9:8)! :)


            Isus!
 

1 kommentar:

  1. DIVNA kombinacija svega...ovaj blog.. <3
    www.zastocistaistina.com : Dodajte me
    na Face-u ..FB profil: Miran Sic

    SvaraRadera